Ten úžasný, velice zrádný Facebook

22. září 2012 v 22:22 | Elgie |  Týdenní myšlenky
Kdo v dnešní době nemá Facebook, jako by nežil. Tahle sociální síť se chtě, nechtě stalo součástí života nás všech. Lidé se místo laviček přesunuli za monitory počítačů. Místo seznamování při společenských aktivitách, klikají na "Přidat do přátel" a to i u lidí se kterými třeba v životě nemluvili, místo posezení v kavárně chatují.
Řekněme si ale: Nezašlo to až moc daleko? Když má někdo na facebooku dva tisíce přátel, je to v pořádku? Bude to asi tím, že lidé berou Facebook na lehkou váhu a nedovedou si představit, že takovýmto jednáním si můžou velmi uškodit. Možná by se zdálo, že tímto trpí hlavně mladší generace, ale opak je pravdou. Někteří lidé středního věku, se snadno nechali strhnout lákavou nabídkou rychlého "seznamování".Přidávají si téměř neznámé lidi s tím, že je například potkávají na obědě nebo v knihovně. Nikoho v tu chvíli nenapadne, že takovýmto celkem lehkovážným chováním si můžou způsobit pěkné problémy. Protože takovýto člověk je známý, ale není to přítel! Uživatel se svými pravými přáteli fotky, statusy, sdělují i své důvěrné informace cizím. V horším případě si s ním začne psát, odhalí svoje slabší stránky nebo se svěří se svým tajemstvím.Vždyť přeci o nic nejde, je to kamarád. Za druhým monitorem může ale sedět někdo, koho jste si představovali jako úplně jiného člověka. Pokud je uživatel na facebooku sdílnější, vlatně někdo úplně cizí ví, kam a kdy jede na dovolenou, s kým se stýká nebo si prohlíží jeho fotky. Zas tak příjemně to nezní, že? Není asi úplně příjemné, když se pak úplně od cizího člověka dozví třeba to, co by nechtěl aby se rozkřiklo. Vlastně to ale na sebe ušil sám. Facebook, taková nevinná věc která může mít nepříjemné následky.
Jak to ale bude pokračovat s Facebookem dál? Bude se svět neustále zmenšovat do jedné velké sociální sítě, dnešní teenageři budou za padesát let stále sedět u notebooků a chatovat a "přáteli"? Převálcuje ho ještě jiná, "lepší" sociální síť, nebo prostě lidé pochopí, v čem se skrývají pravá přátelství. Co myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama