Jak se Steve Jobs stal králem

3. října 2012 v 16:40 | Elgie |  Povídky, příběhy
Za devatero horami a devatero řekami žil král, který byl proslulý tím, že stále vynalézal novou elektroniku. Každý poddaný měl tvůj vlastní chytrý telefon, nebo počítač. Králové z ostaních království chtěli mít pro své poddané také věci a tak je od krále kupovali za spousty zlaťáků. Království se vedlo velmi dobře, až do jednoho slunečného rána.

V tu dobu postávala skupinka poddaných před královskými branami a čekala na otevření obchodu, kde se měl prodávat zbrusu nový chytrý telefon. Po dlouhé době neotvírání začali lidé nedočkavě bušit do vrat. Chvíli na to přiotevřel dveře malý, tlustý strážný a obrátil se k lidu se slovy:
"Nic se prodávat nebude, můžete jít domů!"
Lidé nevěřícně vrtěli hlavami a začali se rozčilovat.
"Co to má znamenat?! Král nám slíbil nejnovější telefony, za zásluhy které děláme pro království, pusťte nás dovnitř!"
Strážný byl ale neoblomný:"Dnes z toho nic nebude, vraťte se do práce a honem, než vás nechám vypráskat!"
Lidé znechuceni a plní nadávek odcházeli od královského paláce. Co se to stalo? Král jim přece slíbil odměnu za nízkou cenu. V tom za sebou uslyšeli chraptivý hlas stařeny, která se o holi právě vracela z trhu.
"Počkejte lidé, uslyšíte co jste ještě neslyšeli, to nebudete věřit, copak se přihodilo v paláci!"
Dav se najednou otočil ke stařeně a vysoký statný muž, zdejší kovář, k ní promluvil:
"Povídej bábo, co jsi slyšela?"
"Náš pan král, se prý dočišta zbláznil! Komorná říkala, že dnes ráno ještě ani nevylezl z postele a říká, že prý s výrobou končí. Dočista nic se mu nechce dělat!"
V davu to jen zašumělo. Tohle jim přeci jejich král nemůže udělat. Bez jeho práce by jejich země ohromně zchudla.

Co ale bylo nějvětším starašákem, se stalo skutečností. Král už celé týdny a měsíce nyvycházel ze své komnaty, nemyl se, ba ani nevylezl ze svého lože. Tato zpráva se rychle roznesla po okolních královstvích a když byla vyprodána všechna eletronika, kterou kdy král vyrobil, do královské pokladny přestaly přicházet peníze. Po měsících si lidé začali pořádně stěžovat.
"S tím se přeci musí něco dělat, nemáme na nic peníze a král si klidně leží v posteli!"
Bouřilo se už i stužebnictvo, které většinou vždy stálo za králem. Ale nikdo nedokázal krále přimět k tomu, aby znovu začal pracovat. Jednoho krásného dne, královský generál nechal na královskou bránu přibít pergamen s nápisem:

KOMU SE PODAŘÍ NAŠEHO VELECTĚNÉHO KRÁLE VYLÉČIT ZE ZÁKÁŘNÉ CHOROBY JMÉNEM LENORA, DOSTANE POLOVINU DRAHOCENNÉHO KRÁLOVSKÉHO POKLADU A BUDE MU UDĚLEN VÝZNAMNÝ TITUL NA KRÁLOVSKÉM PALÁCI.

Lidé přemýšleli, jak jen mohli, protože kdo dostal takový poklad, byl už navěky zajištěn. Našlo se pár odvážlivců, kteří se pokusili krále z Lenory vyléčit, ale vždy neúspěšně. Až jednoho pochmurného dne, se touto krajinou potulovat jistý mládenec jménem Steve Jobs, se svými kamarády. Kdy se dozvěděli o tom ,co se v tom království děje, rozhodli se, že se také pokusí toho chudáka krále vyléčit.

Byli tedy povoláni do královského paláce aby králi mohli pomoct. Když je komorný dovedl do jeho komnaty, nestačili se divit. Král ležel ve své loži a kolem něj poskakovalo snad deset služebníku. Tu donést vodu, tu podat kapesník. Steve se jen usmál otočil se a prohlásil:
"Vašeho krále vůbec není těžké vyléčit!"
"Jak jste na přišel na to, jak ho vyléčit? Vždyť jste k němu ani nepřistoupil?"divil se komorný.
"Ať každý, kdo se dnes stará o pana krále, už zítra nepřijde. To je jediný způsob jak ho dostat z postele."
Komorný se podivil nad takovou radou, ale neměl už na výběr a tak tuto zprávu řekl služebníkům.
Na druhý den se opravdu nikdo z nich do služby nedostavil. Už bylo dávno po úsvitu a lidé se jen začali shromažďovat na nádvoří s tím, že už je třeba naděje, že dnes bude jejich král vyléčen. Dlouhou dobu se nic nedělo, až po několika hodinách se z královské komnaty začaly ozývat výkřiky:
"Tak co bude se snídaní? Kde jste kdo? Mám hlad!"
Král byl po chvíli již dost rozzuřený a začal pořádně nadávat a vyhrožovat. Lidé se začali bát a obávat se, že plán toho Steva neklapne. Steve ale lidem poručil, aby za králem nikdo nechodil.
Král ležel ve své komnatě už celý den ale k večeru se po chodbě začaly ozývat zvuky šouravé chůze. Všichni lidé zpozorněli a upřeli svoje zraky na královskou chodbu. Jako duch se po ní ploužil jejich král. Lidé se začali smát. Byl celý rozcuchný a to, že byl dlouho nemytý také každý ucítil. Král se vylekal a utíkal zpět do své komnaty. Styděl se tak, že byl rudý až za ušima. Okamžite se běžel umýt a oblékl si své nejlepší šaty. Komorný který šel za ním a viděl, že se králův život opět vrací do starých kolejí radostně vykřikl přes nádvoří:
"Náš král se vyléčil!"

Lidé byli nadšeni, radovali se a děkovali Stevovi za to, co pro ně udělal. Stevovi byl předán poklad a stal se hlavním pomocníkem krále, při jeho práci. Steve se rychle učil a zanedlouho byl ve vyvíjení technologií pomalu lepší, než sám král. Jednoho dne, mu sám král řekl:
"Víš, už jsem dost starý na to, abych mohl dobře dělat jsou práci. Jsi velmi schopný a jelikož mám sedm dcer a žádného syna, staň se tedy mým nástupcem. Steve byl překvapen ale jelikož věděl, že ho lid má rád, přijal královu nabídku. Při slavnostní večeři, kdy byl Steve korunován, se diskutovalo o tom, co bude ikonou jeho erbu. Steve, který se právě zakousl do vynikajícího jablka z královské zahrady, na to řekl:
"Pokud bude moje vláda tak dobrá, jako je tohle jablko, bude se tu lidem žít hezky. Ať se tedy symbolem mé vlády stane tohle jablko!"
Nikdo nic neměl proti návrhu nového krále. Veselili se a radovali. Když Steve začal vládnout ve svému královtví, vymýšlel úžasnou elektroniku o které se dozvěděl celý svět a všichni ho obdivovali. Po jeho smrti se nikdy nezapomnělo na jeho výrobky a jablko, které měl ve svém erbu, ho udržuje v podvědomí lidí až dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi výrobky firmy Apple?

Ano
Neznám je
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama