Září 2013

Setkání s literární postavou

17. září 2013 v 21:57 | Engie |  Povídky, příběhy
Na tenhle den si pamatuji úplně přesně. To jsem žila ještě v tom šedém, stresujícím světě. Jako každé úterní odpoledne jsem běžela po rušných ulicích přeplněného města, ruce plné učebnic a knih. Cinkající tramvaje se křížily s troubícími auty, v tom jsem zaslechla vyděšený výkřik.
"Pozor!"
Koutkem oka jsem zahlédla na smrt vyděšenou ženu. Vyrušil mě prudký náraz. Knihy mi vylétly z rukou, moje tělo se vymrštilo do dálky a padalo k zemi. Ležící na zádech, postřehla jsem, jak se kolem mě sbíhají lidé. Přála jsem si, abych mohla vstát a nebyla centrem všeho toho dění. Hluk pomalu ustával a já kolem sebe viděla jen boty lidí stojících do kruhu kolem mě. Hlava se mi točila. Černé, hnědé, ošoupané, kopyto. Moment, kopyto. Podívala jsem se zpátky. Opravdu tam byla, dokonce dvě. Zaměřila jsem se na obličej a nemohla uvěřit svým očím. Muž se na mě usmál, až se zahýbala prořídlá bradka. Uvědomila jsem si, že už kolem mě nikdo jiný není, jen příjemná, světlá mlha. Laskavě mi podal ruku a pomohl mi na nohy.
"Tumnus, těší mě,"zašeptal mile. Chytil mě lehce za ruku svou levou a pak i pravou rukou, se slovy: "Přišel čas vrátit se tam, kam všichni nakonec patříme."
Ucítila jsem silnou, příjemnou energii, která mi projela tělem. Před očima se mi točil vesmír a já tušila, že pro mě můj normální život končí, ale něco nádherného začíná.
Prostřela jsem si oči. Seděli jsme společně na pestře zelené, hebké trávě.
"Nedáte si horký čaj?" promluvil faun a otevřel dveře do nízkého domku při pohledu na mou pokyvující hlavu.
"Tohle přeci není možné, pane Tumnusi!"

Ukázal prstem na Cair Paravel a laskavě se otázal: "Opravdu jste si myslela, že něco tak nádherného může být jen vymyšlené? Vítejte v Narnii."
----------------------------------------------------------------------------------------------

Setkání s faunem, panem Tumnusem z knihy Letopisy Narnie. Doufám, že se přeci jen někdy setkáme a pan Tumnus nezůstane jen literární postavou. Nádherný večer